Командування ВМС США планує роботизувати частину флоту, розпочнуть зі створення безпілотних патрульних катерів.

Американське військово-морське командування обговорює перспективу створення безпілотних кораблів, оснащених  спеціальним обладнанням, артилерійським і ракетним озброєнням, які могли б виконувати розвідувальні й навіть ударні функції, повідомляє видання Армія.inform

Безпілотні кораблі можуть обійтися американському бюджету значно дешевше, ніж сучасні кораблі з екіпажем із моряків. До того ж, використання безпілотних кораблів мінімізує ризики втрати особового складу, поширення захворювань серед членів екіпажу тощо. Дешевшими такі кораблі будуть й в повсякденному обслуговуванні: так, забезпечення функціонування одного есмінця ВМС США обходиться американській скарбниці в сотні тисяч доларів на день, а на експлуатацію безпілотного корабля витрачатиметься приблизно 20 тисяч доларів на день.

Ще в 2019 році повідомлялося що ВМС США збираються запустити програму розробки суден із дистанційним управлінням. Ця програма охоплюватиме, як мінімум 2 класу військових кораблів. Перший – це безпілотний надводний корабель середнього розміру, здатний діяти як розвідник і оснащений радіолокаційною і гідролокаційною апаратурою. Другий – передбачається спроєктувати розміром зі звичайний корвет, оснастивши ракетними пусковими установками. Натомість контр-адмірал Джон Ніглі, що відповідає у командуванні ВМС США за малі військові кораблі і безпілотні судна, заявив, що контракт на виробництво такого судна може бути укладено в 2023 році.

Деякі американські військові фахівці пропонують модифікувати катери берегової охорони, роботизувавши їх і перетворивши в безпілотні судна. На їхню думку, замість того, щоб розробляти новий малий безпілотний корабель з нуля, можна модифікувати патрульні катери, вирішивши таким чином дві нагальні проблеми ВМС – заміну патрульних катерів класу Cyclone і створення нового безпілотного судна.

Разом із тим у командуванні ВМС США визнають, що розробка нового безпілотного патрульного катера берегової охорони не буде простим завданням. Звичайно, перші катера все одно будуть виходити в море з екіпажем. Проте, по мірі розвитку і розширення використання штучного інтелекту чисельність особового складу екіпажів катерів має поступово скорочуватися. Роботи поступово замінюватимуть членів екіпажу, поки катер не зможе стати повністю безпілотним, що працює на дистанційному управлінні.

На користь роботизації флоту сигналізують фінансові розрахунки. Як відомо, президент Дональд Трамп взяв курс на збільшення кількості кораблів у складі ВМС США. Але для цього знадобляться значні фінансові ресурси, а ось роботизація плавскладу флоту якраз дозволить вирішити проблему нестачі коштів, забезпечивши ВМС США новими суднами за менших фінансових витрат.

На знімку: Безпілотний морський мисливець DARPA ACTUV

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook