На фоні коронавірусу та економічної кризи окупаційна влада почала закривати шахти на тимчасово окупованій території Луганщини.

Видобування вугілля в ОРЛО знизилося на 33%, а виробництво феросплавів – на 60%. При цьому на 40% зросли борги по заробітній платі (до 2,7 млрд руб.) - повідомляє Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України.

Те, що окупаційна влада офіційно називає "реорганізацією вугільної галузі", по суті є знищенням вугільної промисловості, що супроводжується закриттям шахт та масовим скороченням. Тільки протягом квітня-2020 в ОРЛО було закрито 3 шахти, протягом року очікується закриття ще 5 шахт. Закриття вугільних підприємств ставить під загрозу об’єкти соціальної інфраструктури, які утримувалися за їхній рахунок.

Також в міністерстві повідомили, що в рамках "реорганізації" планується створення "державного унітарного підприємства" (ГУП) під робочою назвою "Східвугілля", якому будуть передані всі вугільні активи на території особливого регіону Луганської області. Керувати новоствореною організацією буде російський громадянин Андрій Чуріна, який починав з керівних посад в ВАТ "Донське вугілля", та має досвід з масового закриття шахт в Ростовській області.

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook