Телеканал Коломойського знову в центрі медійного скандалу.

Так, на «1 + 1» 27 квітня вийшла програма «Секретні матеріали», в якій  розповідалося про "секретні біологічні лабораторії США", які буцімто можуть бути причетні до розробки бактеріологічної зброї.

Джерелом цього фейку стало публічне звернення Віктора Медведчука, в якому стверджувалося, що "в Україні діють 15 військових біолабораторій". Це звернення було опубліковано на сайті ОПЗЖ 15 квітня. Першими його поширили інформаційні телеканали ZIK та 112 Україна.

На ситуацію вже відреагував представник Державного департаменту США Джордж Кент. Він заявив, що телеканал «1 + 1» і політик Віктор Медведчук поширювали російські фейки. Він наголосив, що зараз Росія проводить дезінформаційну кампанію в Україні та Вірменії, розповідаючи недостовірною інформацією про походження вірусу та лабораторії Пентагону. А в Україні ввів цей фейк в інформаційний простір  Віктор Медведчук - "улюблений українець Путіна, навчений у КДБ юрист".

В свою чергу член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Сергій Костинський заявив на офіційній сторінці, що на черговому засіданні нацради буде ініціювати «позапланову перевірку телеканалу "Студія 1+1" - через поширення необ'єктивної інформації.»

«В цих умовах Національна рада повинна, нарешті, відновити системну роботу з захисту інформаційного простору України, з протидії поширенню фейків та тез російської пропаганди - відповідно до вимог профільного законодавства та своїх повноважень» - зазначив Костинський

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook