На Луганщині затримано завербованого спецслужбами РФ українця, який збирав відомості, що становлять державну таємницю.

Про це повідомляють пресслужби СБУ та Офісу генерального прокурора.

Мешканець Луганської області  за завданням російської спецслужби встановив контакти з військовослужбовцями ЗС України у районі проведення ООС, які мали доступ до відповідної документації. За передачу відомостей, що цікавлять російську сторону, агент пропонував матеріальну винагороду у розмірі 400 доларів США, про що українські військові повідомили українську спецслужбу.

6 травня 2020 року його затримано під час фотографування документації імітаційного засобу та її пересилання ФСБ РФ. В рамках спецоперації була надана несправжня документація на ракетний комплекс РК-360 МЦ «Нептун», який цікавив ворожого агента.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Українські води боронитиме «Нептун»: подробиці випробування протикорабельного ракетного комплексу

Громадянину  України інкримінують  вчинення державної зради (ч. 1 ст. 111 КК України). За даними слідства, у 2018 році він надав добровільну згоду представникам так званого «міністерства державної безпеки ЛНР», які діють на користь окупаційної адміністрації країни-агресора під контролем ФСБ РФ, на вчинення умисних діянь, спрямованих на шкоду обороноздатності України в період збройного конфлікту.

За виконання шпигунських дій затриманий мав одержати грошові кошти на загальну суму у 10 тис доларів США.

На даний час проводяться невідкладні слідчі (розшукові) дії, вживаються заходи щодо встановлення всіх обставин злочину. Вирішується питання щодо повідомлення затриманому про підозру та обрання запобіжного заходу.

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook