Минулого тижня було опубліковано відеодоказ застосування російського спецназу на території України.

Дане відео було захоплено бійцями 93-ї бригади - про це пише на своїй офіційній сторінці головний редактор Цензор.нет Юрій Бутусов.

«Сенсаційне відео нашоломної камери командира снайперської групи «Сокіл» Центру спеціального призначення ФСБ РФ, від вогню якої 27 лютого загинув сержант 93-й бригади Володимир Федченко, на жаль, не отримало необхідної оцінки президента Володимира Зеленського та Міністерства закордонних справ України», - пише журналіст.

Бутусов повідомляє, що на відео був помічений і розпізнаний сучасний військовий радіозв'язок і мобільна система РЕБ для боротьби з дронами. А недавно була ідентифікована найбільш скандальна деталь відео - це найдорожча частина екіпіровки спецназу ФСБ: багатофункціональний тепловізійний бінокль JIM LR компанії Sagem виробництва Франції. Бінокль офіційно закуповувався РФ, і є частиною озброєння спецназу ФСБ.

Бінокль Sagem Jim LR має денний і нічний канали спостереження, лазерний далекомір, магнітний компас, GPS-приймач і лазерний покажчик, дозволяє виявляти машину на дистанції до 18 кілометрів, і людини на дистанції до 7 кілометрів. При цьому автоматично визначаються свої координати і координати цілі, дистанція, азимут, і миттєво передаються на інші пристрої, з якими прилад комутується. У бінокля дистанційний модуль управління, снайпер може не визирати для спостереження з окопу.

Sagem Jim LR - це один з найсучасніших і якісних приладів спостереження поля бою, який входить в комплект екіпіровки сучасної французької бійця FELIN. На відео російський снайпер якраз забезпечує наладку пристрою для дистанційного керування, перед тим як виставити бінокль на бруствер траншеї.

Вартість такого бінокля з неохолоджуваної матрицею - до 30 тисяч євро, з охолоджувальної матрицею, для тривалого спостереження - близько 80 тисяч євро.

Бутусов вважає, що керівництво України зобов'язане висловити протест РФ, а не замовчувати черговий факт російської агресії.

 «Президент Зеленський зобов'язаний виступити з протестом проти направлення Путіним на Донбас спецназу ФСБ, і проти застосування для вбивства українців біноклів Sagem JIM LR виробництва Франції. Подальше мовчання просто ганебно і ображає Україну і пам'ять убитого російським спецназом сержанта Федченко», - пише журналіст і додає, що є вагомі підозри, що Sagem може порушувати ембарго на поставки озброєнь в РФ. Це питання вимагає розслідування.

«МЗС України зобов'язаний висловити протест Франції і зажадати припинити поставки озброєнь для вбивства українців в РФ. Без поставок запасних частин росіяни не змогли б стільки років експлуатувати біноклі», - впевнений Бутусов.

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook