Міністерство охорони здоров’я готується затвердити алгоритм масової ІФА -діагностики для виявлення антитіл до коронавірусу.

Масове проведення ІФА (імуноферментний аналіз) в країні можуть розпочати вже з наступного тижня.  Про це повідомив глава МОЗ Максим Степанов на нараді в Офісі президента.  

Раніше головний санітарний лікар Віктор Ляшко заявив, що Україна може стати пʼятою країною у світі, де запустять масову ІФА-діагностику для виявлення антитіл до коронавірусу. На відміну від експрес-тестів, які використовуються в Україні, ІФА діагностика дає більшу точність результатів.  Найбільш точною діагностикою вважається метод ПЛР (полімеразна ланцюгова реакція), проте його не можна використовувати в будь-який момент, оскільки  під час інкубаційного періоду, або після одужання ПЛР тест не є інформативним.

З іншого боку методи ІФА дозволяють виявити як тих хто хворіє, так і тих хто вже перехворів на COVID-19. Так, люди будуть поінформовані, що мають антитіла, і принаймні деякий час, поки діє імунітет, будуть захищені від повторного зараження.

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook