Нещодавно по всіх новинах пройшла інформація, що у США автогіганти Ford, General Motors та Tesla почали виготовляти апарати штучної вентиляції легенів. Та мало хто здогадується, що стояло за таким рішенням цих корпорацій. А спонукала їх до дій воля лише однієї людини – президента США Дональда Трампа.

Справа в тім, що Президент США ввів в дію Оборонний виробничий Акт (Defense Production Act of 1950), який розроблений ще 1950 року, з часів Корейської війни. Завдяки цьому закону США мають право стимулювати промисловість в період надзвичайного стану в країні.

Згідно цього акту, Президент США отримує зокрема право зобов’язувати будь який бізнес виготовляти те, що невідкладно потрібно державі – наприклад маски, респіратори чи апарати штучної вентиляції легень. Також Президент наділяється правом встановлювати ціни на такі товари.

Крім того, вищезазначений Акт дає право керівництву країни вводити тимчасову адміністрацію на підприємствах, які не виконують поставлені задачі та навіть конфісковувати власність таких підприємств.

Зауважте, що при цьому США – одна з найдемократичніших держав у світі, що має найкращий  інвестиційний клімат та високий рівень підтримки і захисту бізнесу. Проте в умовах протистояння пандемії обмеження прав і свобод громадян та тиск на бізнес вважається прийнятним.

Завдяки таким діям керівництва США, вже завтра очікується додаткове постачання медзакладам країни понад 10 мільйонів респіраторів та масок, десятків тонн медзабезпечення, тисяч апаратів штучного дихання.

А в цей же час в Україні, влада не тільки не скоординувала бізнес на забезпечення невідкладних потреб держави, але натомість дозволила вивезти за кордон біля 1000 тонн масок та респіраторів, попри заборону РНБО. Ці дії треба розцінювати, як зрада національних інтересів. Проте за них ніхто не покараний, і навряд чи буде. Можливо тому, що цим займаються "свої"?

Читайте також: Приклад для інших країн: США продемонстрували зразкову реакцію на пандемію Коронавірусу

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook