Сьогодні пройде чергове засідання Тристоронньої контактної групи по Мінським переговорам, де буде розглядатися питання про створення Консультативної ради з представниками ОРДЛО.

У разі підписання Україною проекту протоколу про створення цієї Консультативної ради, збройна агресія на сході України автоматично перетвориться на внутрішній громадянський конфлікт. Про це пише на своїй офіційній сторінці у Фейсбук ексміністр закордонних справ Павло Клімкін.

«У четвер ви можете прокинутися в країні, в якій громадянська війна та громадянський конфлікт: у разі формального погодження рішення про створення так званої консультативної ради з окупаційними адміністраціями. Або в будь-який інший день, коли це може відбутися», - зазначає Клімкін.

Він упевнений: в разі реалізації такого сценарію почнеться демонтаж міжнародної підтримки України, будуть припинені міжнародні санкції проти РФ, позови України до Росії у міжнародних судах втратять свої перспективи. І це буде справжнім святом для Кремля.

«При цьому, якщо читати рішення Тристоронньої контактної групи, створюється не просто майданчик для прямого діалогу, а спеціальний формат з узгодженими процедурами, щоб надати Москві всі необхідні аргументи. Вже не кажу про те, що говорити з ляльками немає сенсу, всі їхні рухи або їх відсутність все одно контролюють ляльководи», - пише ексміністр.

Формула Штайнмаєра не має сенсу за рамками погодженого всіма плану звільнення Донбасу, але навіть й ця формула взагалі втрачається на фоні рішення про прямий діалог, де Росія набуває такого саме статусу як Німеччина та Франція. Створення цієї так званої ради - це точка неповернення, після якої суспільний конфлікт не відвернути. За цю помилку Україні доведеться розплачуватися  своїм існуванням – наголошує Клімкін.  

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook