Виявлені 310 випадків COVID-19 в Україні можуть  бути гіршими,  ніж понад 104 000 випадки COVID-19 в США. І ця статистика буде турбувати МВФ під час переговорів – вважає екс-секретар комітету ВРУ з питань нацбезпеки та оборони Іван Вінник.

Вчора в США зафіксований антирекорд по захворюваності  COVID-19. Водночас Україна посідає 67-ме місце з поширення вірусу в світі. А в першій десятці по виявленню корона вірусу знаходяться переважно розвинуті країни з сучасною системою охорони здоров’я – звертає увагу Вінник.

Відповідь очевидна. Наприклад, в США станом на 27 березня  зроблено біля 650 тисяч тестів ПЦР на COVID-19, на кінець поточного тижня планують зробити 1 млн. тестів. Таке саме масове тестування проводиться і в багатьох інших країнах. Розвинуті країни хочуть бачити реальну картину масштабу епідемії на своїй території, адже об’єктивні дані дозволяють керувати ризиками. Отримавши реальну картину, уряд США планує чітко розмежувати території: де треба продовжувати жорсткі обмежувальні заходи і де економіку можна повернути до стандартного способу функціонування.

В той же час Україні треба одночасно долати епідемію та дбати про економіку – наголошує Іван Вінник. Він упевнений, що  на остаточних переговорах МВФ та України, МФВ будуть цікавити не тільки результати голосування по окремих законопроектах, а також план - як Україна буде запускати економіку в умовах кризи COVID-19.

Отже топ пріоритетом в Україні сьогодні має стати впровадження максимально широкого тестування населення, аналіз цих даних та створення на їх основі гнучкої моделі обмежувальних заходів, з урахування потреб економіки України, - пише Іван Вінник на своїй офіційній сторінці.

«Впевнений, що це питання національної безпеки, за яку відповідає Президент України. Головним робочим органом Президенту по управлінню кризовими ситуаціями - є РНБО. Нагадаю, Президент – голова РНБО та рішення РНБО, введені в дію указом Президента, обов’язкові (!) до виконання урядом та всією виконавчою вертикаллю.

310 випадків COVID-19 в Україні свідчить тільки про те, що ні уряд, ні Верховна Рада, якій уряд звітує з задачею управління кризою COVID-19 не впоралися, може у Президента краще вийде….», - резюмує Вінник.

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook