ДП «Львівський бронетанковий завод» передав ЗСУ 4 одиниці гусеничних броньованих пожежних машин ГПМ-54.

Про це повідомляє пресслужба державного концерну «Укроборонпром», до складу якого входить Львівський завод. Танк призначений для гасіння пожеж різних класів складності де доступ іншої пожежної техніки є неможливим. Створений на базі танка Т-55 він містить цистерну для води ємністю 10 м3, а також бак для піни ємністю 1,1 м3 та може гасити пожежу водою на відстані до 60 метрів. На сьогодні даний танк є єдиним видом броньованої пожежної гусеничної техніки, який є на озброєнні в ЗСУ.

"Ми в досить стислий термін змогли пристосуватися виробничий процес відповідно до карантинних обмежень та продовжити виготовлення та ремонт бронетехніки в рамках державних замовлень", – розповів керівник ДП "Львівський БТЗ" Віктор Андрощук.

Ще три одиниці ГПМ-54  перебувають на завершальній стадії капітального ремонту та модернізації. Завод планує завершити їх ремонт до кінця цього місяця, випереджаючи графік.

На ГПМ-54 встановлено нове гідравлічне обладнання європейських виробників для забезпечення управління лафетним стволом, бульдозерним обладнанням і механізмом підйому кузова машини, встановлено нове бульдозерне обладнання марки з грейдерним положенням, доопрацьована можливість включення пожежного насоса лафетного ствола для проведення гасіння пожежі без зупинки основного двигуна на місці та в русі.

"ДП "Львівський БТЗ" – єдине вітчизняне підприємство, у якого держава закуповує такий вид техніки, тому ми розраховуємо на нове державне замовлення цих танків", – зазначив Ігор Фоменко, заступник генерального директора з бронетанкової, радіолокаційної та спеціальної техніки ДК "Укроборонпром".

Довідка: Львівський бронетанковий завод – єдине в Україні підприємство, яке виготовляє та здійснює капітальний ремонт пожежних танків. Багато компонентів до цієї техніки або вже не випускаються, або були російського виробництва, тому на заводі освоєно виготовлення частини з цих деталей, розповіли на підприємстві. Також, щоб осучаснити стару радянську бронетехніку, конструктори ДП "Львівський БТЗ" спільно з конструкторсько-технологічним центром Озброєння Збройних Сил України переробили конструкторську документацію для того, щоб дана техніка відповідала вимогам військових для забезпечення ефективної роботи.

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook