Реактивний снаряд "Тайфун-1" здійснив постріл на максимальну дальність. Попередні випробування відбулись у рамках масштабних ракетних тестувань, які проходять у Одеській області, повідомляє Defense Express з посиланням на Генеральний штаб ЗСУ.

Цей реактивний снаряд розроблений ДержКБ "Південне" та призначений для озброєння реактивних систем залпового вогню "Град", "Верба" та "Берест".

"Тайфун-1" має збільшену удвічі, у порівнянні із звичайним реактивним снарядом для "Граду", дальність стрільби: 40 км проти 20. Водночас осколково-фугасна бойова частина залишилась без змін - 18,4 кг.

Цей реактивний снаряд призначено для озброєння всіх 122-мм реактивних систем залпового вогню, які вже знаходяться на озброєнні Збройних Сил України та знаходиться на стадії розробки. Мова йде про БМ-21 "Град" та новітні РСЗВ "Верба" та "Берест".

Перші пуски "Тайфун-1" відбулись у 2019 році, коли був здійснений пуск на мінімальну відстань, що дозволило перевірити роботу нового реактивного двигуна снаряду.

Варто зазначити, що раніше в Україні не виготовлялися реактивні снаряди навіть старого зразка. Розробка та опанування виробництва цих боєприпасів було налагоджено у КБ "Південне".

Фахівці підприємства також працюють над створенням реактивних снарядів більших калібрів 220-мм "Тайфун-2" для РСЗВ "Ураган" та 300-мм "Тайфун-3" для "Смерчів". Окрім того, робота йде і над створенням високоточної версії "Тайфун-1".

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook