Безпілотний авіаційний комплекс розвідки та коригування вогню артилерії "Фурія" ще з 2014 року активно застосовується на Донбасі. Проте його було прийнято на озброєння лише у квітні 2020 року.

Прийняттю на озброєння передували не тільки тривалі державні випробування, але і успішна експлуатація  у реальних боях на Донбасі протягом років -повідомляє Defense Express. Таким чином БпАК А1-СМ "Фурія" став першим вітчизняним комплексом, розробленим приватною компанією, який був прийнятий на озброєння української армії.

Побудована за аеродинамічною схемою "літаюче крило",  "Фурія" А1-СМ здатна розвивати швидкість до 130 км/год, підніматися до 2500 м, та долати до 200 км. Завдяки використанню склотканини, карбону та кевлару "Фурія" має максимальну злітну вагу у 5,5 кг, а живлення здійснюється потужною батареєю до 42000 mAh.

"Фурія" здатна проводити розвідку та визначати точні координати цілі, як вдень так і вночі, може знаходитись в повітрі понад 3 годин та має оперативний радіус у 50 км. У склад комплексу входить декілька літальних апаратів, денне та нічне корисне навантаження (включаючи тепловізійну камеру), наземна станція управління та обробки інформації, антени та інше додаткове обладнання.

Зліт безпілотника здійснюється за допомогою еластичної або механічної катапульти, а посадка у штатному режимі - на парашуті, що спрощує експлуатацію дрона у реальних умовах.

Зазначимо, що з 2014 року до силових підрозділів України було поставлено понад 100 комплексів (в кожному по 2-3 дрони та одна станція управління). Основним оператором "Фурії" є артилерійські та ракетні частини ЗСУ, які успішно використовують дрони для розвідки та коригування вогню.

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook