Авіаційна компанія «Вектор» планує розробляти санітарно-евакуаційний вертоліт ВМ-4С «Пеан», що стане однією з модифікацій вертольоту ВМ-4 «Джміль» - повідомляє ГС «Ліга оборонних підприємств України».

Санітарно-евакуаційний гелікоптер можна буде застосовуватися не тільки у цивільному варіанті, в якості швидкої допомоги, але як військовий санітарно-евакуаційний транспортний засіб.

В компанії зазначають, що французький та американський досвід застосування легких санітарних вертольотів в індокитайській (1946-1954рр.), корейській (1950-1953рр.) та в’єтнамській ( 1957-1975рр.) війнах показав їх високу ефективність  при екстренній евакуації поранених. У в’єтнамській війні завдяки санітарним вертольотам були евакуйовані  з поля бою до 95% поранених. Допомога їм надавалася вже через 1-2 години після поранення, що дозволило врятувати життя багатьох бійців.

Крім того, для допомоги військовим можуть застсовуватися гелікоптери у вантажній модифікації ВМ-4ВН від компанії «Вектор», які здатні оперативно доставляти невеликі партії вантажу (медикаменти, продукти, боєприпаси) у важкодоступні місця.

Нагадаємо, що Українська авіаційна компанія «Вектор» нещодавно отримала патент на корисну модель легкого  4-хмісного двомоторного багатоцільового вертольоту ВМ-4 «Джміль».

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook