Цими днями проходять вогневі випробування танку Т-72АМТ розробки «Київського бронетанкового заводу».

Мета цих тестів - дати можливість Т-72АМТ вести вогонь високоточним протитанковим снарядом «Комбат»  від ДККБ «Луч» - повідомляє Defense Express.

Снаряд «Комбат»  призначений для знищення першим пострілом бронетехніки та інших цілей противника на відстані до 5 км. Це майже вдвічі перевищує дистанцію вогню звичайним снарядом.

Вірогідність влучення у ціль «Комбатом», завдяки лазерному наведению, становить близько 95%. Його тандемна бойова частина дозволяє повністю ігнорувати динамічний захист, а бронепробиття у 750 мм вистачає для знищення навіть найзахищенних танків противника.

Окрім того, постріл «Комбатом», менше демаскує танк - меньше спалаху та пилу від пострілу. Це дозволяє робити справжні непомітні снайперські постріли на дистанції, яка недосяжна для противника із звичайним танковим озброєнням.

Поповнення арсеналу Т-72АМТ, має велике значення, бо базова версія Т-72А, яка і модернізується силам "Київського бронетанкового заводу" не має можливості вести вогонь керованими ракетами, на відміну від інших українських сучасних модернізацій Т-64 та Т-80.

Цікаво, що для контролю проведення випробувань у Державному науково-дослідному інституті випробувань і сертифікації озброєння та військової техніки застосовують надсучасний балістичний радар від компанії Weibel. Він дозволяє відслідковувати траєкторію польоту на всіх ділянках, від вильоту зі ствола до влучення у ціль, а також здійснювати відеофіксацію, завдяки оптичним та тепловізійним камерам.

Нагадаємо, що окрім встановлення нового високоточного озброєння, Т-72АМТ отримав кращу захищеність завдяки елементами динамічного захисту нового покоління та протикумулятивними решіткам. Таке поєднання виявилось одним з найбільш ефективних під час боїв на Сході України та було впроваджено у виробництво.

Особливу увагу при розробці Т-72АМТ було приділено прицільному комплексу та засобам спостереження. Новий танк отримав прилади нічного бачення з сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління для всіх членів екіпажу та нічний приціл для ведення вогню високоточними ракетами.

Також у Т-72АМТ встановлений комплект з двох цифрових радіостанцій з захищеним каналами зв‘язку, що дозволяє напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, що має величезне значення для взаємодії на полі бою. До того ж, модифікація Т-72АМТ отримала сучасні супутникові засоби навігації.

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook