Фіни вміють створювати сучасне і високотехнологічне зброю. Одним із доказів цього є розробка під назвою NEMO (NEw MOrtar) - мобільний міномет, кардинально міняє уявлення про цей вид артилерійського озброєння.

У новому відео компанія Patria показала версію міномета NEMO на базі бронетранспортера, а також швидкісного катера. Найяскравішими моментами демонстрації стали постріли на ходу.

Проморолик міномета NEMO

Важкий мобільний міномет NEMO (NEw MOrtar) був також успішно випробуваний на швидкохідному транспортному судні Fast Supply Vessel.

Випробування проходили біля узбережжя Швеції і завершили загальний цикл тестування бойової системи Patria NEMO Container. В ході перевірки установка з мобільним мінометом була розміщена на судні швидкого постачання і відстрілялася по берегових цілях в різних режимах, в тому числі на ходу.

​Fast Supply Vessel с миномётной системой NEMO. patria.fi - NEMO: теперь и на воде | Warspot.ru 
Fast Supply Vessel з мінометної системою NEMO. patria.fi

У компанії Patria вказують, що випробування пройшли успішно. Тепер NEMO може також використовуватися в якості швидкомонтованою системи озброєння на кораблях, забезпечуючи вогневу підтримку.

Випробування NEMO на судні.

Система NEMO зовні виглядає як стандартний двадцятифутовий (шестиметровий) вантажний контейнер. Від контейнера 120-мм мінометна установка успадкувала габарити і системи кріплення, що дозволяє перевозити її на вантажівках і кораблях. Незважаючи на мобільність, NEMO є повністю автономною системою і може працювати, будучи встановленої на палубі корабля, вантажній машині, або ж прямо з землі.

Система NEMO важить 10 т (без боєприпасів), всередині куленепробивного контейнера поміщається боєкомплект зі ста мін калібру 120 мм. Максимальна скорострільність системи - 10 пострілів в хвилину. Бойовий розрахунок складається з трьох чоловік і розміщується всередині контейнера.

 

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook