Флагманському кораблю «Гетьман Сагайдачний» надійшов наказ вийти в море для виконання завдань одиночного плавання.

Трап уже на борту. Одночасно з вибиранням якірного ланцюга корабель повільно рухається вперед до виходу з гавані Одеської затоки.

Одразу після виходу у відкрите море екіпаж розпочав комплекс запланованих корабельних бойових навчань і тренувань з протидиверсійної оборони, боротьби за живучість, тактичного маневрування. Крім того відпрацювали елементи штурманського прокладання курсу корабля при проходженні вузини і навігаційному орієнтуванні.

Одночасно з настанням сутінок на кораблі розпочалися заходи з підводної протидиверсійної оборони на незахищеному рейді, під час яких розрахунки виконали практичне гранатометання по плаваючим цілям умовного противника.

Другий день навчань, виявився насиченим за кількістю ввідних і реагуванням на події.

Військовим морякам належить дістатися визначеного морського полігону та виконати комплекс бойових вправ, застосовуючи потужну корабельну гармату АК-100 і шестиствольні артилерійські установки лівого та правого борту АК-630.

Умовного противника імітували спеціальні берегові  та морські мішені.

За кілька секунд умовну ціль уражено.

Крім цього, паралельно тривали і командирські збори з офіцерами різного фаху - від флагманських спеціалістів до командирів кораблів і дивізіонів ВМС України.

Впродовж трьох днів вони удосконалювали навички щодо організації та управління діями екіпажу в морі у різних умовах обстановки, аналізували нюанси в ході виконання курсового завдання.

Наступним етапом бойової підготовки стане виконання завдань за призначенням у складі тактичних корабельно-катерних груп.

За матеріалами Телерадіостудії Бриз МО України

 
Поділіться публікацією та долучайтеся до нас на Facebook